Prospěšné služby

Mobilní technologie obohacují naše životy. Neslouží však jen pro zábavu. Velkou příležitostí je řešení problémů a výzev ve společnosti a pomoc těm, kteří ji potřebují. Dlouhodobě proto podporujeme nápady a zařazujeme do svého portfolia produkty a služby, prospěšné ať už pro celou společnost nebo znevýhodněné skupiny.

infolinka

Služby pro osoby se sluchovým postižením

Pro neslyšící provozujeme na našich webových stránkách infolinku s přepisem a pro sluchově postižené jsme zavedli na prodejnách službu T-Mobile e-Přepis.

Bezpečí na síti

Bezpečí na síti

Nástrahy nehrozí jen počítačům, tabletům a chytrým telefonům, ale i na sociálních sítích. Internetem už směle plují i naše děti. Rodič by měl vědět, co vše je může potkat, a poradit si, jak se k tomu postavit. Připravili jsme proto pro vás publikaci Bezpečí na síti a podporujeme projekt Internetem bezpečně.

Informační a mediální gramotnost

Informační a mediální gramotnost

Množství informací, s nimiž se v době internetu a sociálních sítí musíme vypořádat, neustále narůstá. Naše schopnost je kriticky zhodnotit bohužel nikoli. Jak rozeznat realitu od fikce, ověřovat informace a nešířit nepravdy, s tím pomůže naše desatero.

Nabízíme praktická řešení a služby

  • Nejen pro neslyšící provozujeme infolinku, díky níž volání s operátorem spojíme do textového hovoru. Vše, co se řekne, je převedeno rovnou do psané podoby. Neslyšící tak má 100% jistotu, že rozumí všemu, o čem se mluví. On-line přepis hovoru je vhodný jak pro neslyšící, tak pro osoby se zhoršenou kvalitou sluchu.
  • Pro sluchově postižené jsme zavedli na značkových a partnerských prodejnách službu T-Mobile e-Přepis. Jde o simultánní přepis řeči na dálku (nevidomým), díky němuž může neslyšící či nedoslýchavý pohodlně sledovat odpovědi prodejce na displeji tabletu.
  • Poskytujeme speciální tarif S námi pro občany se ZTP.
  • Balíček Školák nabízí rodičům nejen přehled o pohybu svých dětí, ale především ochranu před nevhodným obsahem na internetu. V přístupu ke službám v mobilu, které nejsou vhodné pro děti a mladistvé, zamezí i Dětský zámek.
  • Vyvinuli jsme unikátní platformu s názvem Search&Rescue SMS. Jejím prostřednictvím lze rozesílat hromadné SMS do oblasti s vysokým rizikem ohrožení zdraví nebo života. Záchranáři tak mohou obratem informovat občany například o pátrání po pohřešovaném dítěti, požárech, povodních či dalších krizových situacích.
  • V roce 2004 jsme stáli u zrodu dárcovských SMS, tzv. DMS. Každoročně se jejich prostřednictvím vyberou desítky milionů korun. Systém dárcovských SMS je naprosto ojedinělý. Česká republika je první zemí, kde služba funguje. Další zapojené země jsou Slovensko a Bulharsko. V roce 2017 jsme podpořili rozšíření služby o zasílání DMS v hodnotě 60 Kč a 90 Kč a o trvalé DMS.
  • Pomáháme při výzkumu a léčbě Alzheimerovy choroby v rámci unikátního projektu. V České republice je lokálním partnerem projektu Alzheimer nadační fond. Princip výzkumu je jednoduchý: Při hraní hry Sea Hero jsou za účelem prevence demence sbírána a následně analyzována data, týkající se prostorové orientace a postřehu anonymních hráčů. Hra je zdarma ke stažení na Google Play a Apple Store v lokalizované verzi.
  • Podpořili jsme jako jeden z partnerů ČVUT vývoj unikátní moderní navigační hole pro nevidomé, která je propojena s chytrým telefonem a navigačním střediskem.